KLUB STŘEŠNÍCH VČELAŘŮ - O NÁS

Na této stránce jsou zveřejňovány jednak informace pro veřejnost o jednotlivých aktivitách, nově připravovaných i již realizovaných akcích a nových plánech Klubu střešních včelařů a zároveň informace pro samotné členy Klubu.

VÍTÁME VÁS ZDE

Diskusní téma: VČELAŘENÍ NA STŘECHÁCH

Datum: 21.12.2021

Vložil: Pavel Najman

Titulek: Nová včelstva na Praze 3

Dobrý den, chceme umístit 4 včelstva na střechu na našem domě v Praze 3. Měli jsme domluvenou spolupráci se včelařkou, ale ta nám to zrušila pro plánovanou operaci. Může nám někdo pomoci? Děkuji bdradhost@centrum.cz

Datum: 13.01.2019

Vložil: Míša

Titulek: Klub

Dobrý den,

funguje tento klub ještě ?? Není zde moc nových příspěvků, naposledy z roku 2017. Zajímalo by mě, kolik Vás v tomto klubu je. A jestli náhodou nemáte nějaké statistická data o počtu včelstev na střeše, které byste mi mohli poskytnout do mé diplomové práce. Moc by mi to pomohlo.

Děkuji za odpověď.

Datum: 19.01.2019

Vložil: Mlha

Titulek: Re: Klub

Ahoj Míšo,

jako včelaři v kontaktu povětšinou jsme, potkáváme se na přednáškách (na které máme nyní v zimním období čas), občas se scházíme na pivko.
Počet střešních stanovišť asi nikde přesně spočítán není, možná Ti pomohou tyto stránky. Počet včelařů v Praze je např. zde:

Miloš

P.S.: pokud se o problematiku včelaření ve městě zajímáš, tak bych Ti doporučil v úterý zajít na přednášku Mgr. Bronilava Grunu na téma Včelí pastva a životní prostředí včel ve městě. Více zde: www.psnv.cz/pvs/

Datum: 07.02.2017

Vložil: Andrea Lenochová

Titulek: nabídka knihy Apiterapie

Dobrý den,
dovoluji si obrátit se naVás s nabídkou knihy Apiterapie Léčení včelími produkty Ing. Štefana Demetera, CSc., kterou jsem přeložila ze slovenského originálu a vydala u nás. Kniha je velmi obsáhlá (217 stran), zahrnuje velké množství informací o všech včelích produktech, nejnovější výzkumy i řadu receptů a autorovy zkušenosti. Podle dosavadních ohlasů je tato kniha opravdovým přínosem nejen pro laickou veřejnost, ale především pro každého včelaře. Pro velký zájem jsem nechala vytisknout už 2. vydání.
Prosím tímto o předání informace o této knize ostatním včelařům Vašeho klubu. V případě zájmu mne můžete kontaktovat na adrese al2001@seznam.cz nebo telefonicky na čísle 737638159. Cena 1 knihy je 260,- Kč, s poštovným a balným 320,- Kč při platbě na účet, v případě dobírky si Česká pošta účtuje navíc 45,- Kč. V případě hromadné objednávky se poštovné může rozpočítat dle váhy zásilky. Kniha není k dispozici v knihkupectvích.
Více informací o knize najdete na mé facebookové stránce Apiterapie (www.facebook.com/knihaapiterapie/).
Děkuji.
A. Lenochová

Datum: 06.11.2016

Vložil: Jiří Slepička

Titulek: Dotaz na členství v Klubu

Dobrý den, chtěl bych se stát členem Klubu střešních včelařů. Včelařím na starém Spořilově kde mám umístěno 6 včelstev na střeše garáže od roku 2015.

Ing.Jiří Slepička
Jihovýchodní V.
jirka9010@seznam.cz

Datum: 08.03.2016

Vložil: Tomáš Rektor

Titulek: začátek..

Dobrý den,
rád bych začal včelařit na terase na Praze 5. Mohl bych poprosit kontakt na někoho, kdo mi poradí?
Děkuji, t.r.

Datum: 08.10.2015

Vložil: Vladimír Praha

Titulek: Rad není nikdy dost

Zdravím,
mám dotaz zda je na střechu lepší uvažovat se zateplenými nástavky a nebo jen dřevěnými. Jedná se v mém případě o rozměr 39x24. Úly by byly částečně kryté před poledním sluncem, ale i tak ze střechy to sálá a je tam větrno- i když také částečně chráněno.
Díky za odpověď Vladimír
P.S. je ještě klub nějak aktivní? Poslední info zde je z 30.4.

Datum: 11.07.2015

Vložil: Jan Hubka Praha

Titulek: Založení úlu

Dobrý den. Uvažuji o pořízení úlu (úlů) na terase činžovního domu v pražském Karlíně. Můžete mi poradit s kým a kde bych mohl tento záměr prodiskutovat?
Děkuji.

Datum: 09.10.2014

Vložil: Pavel Horáček, Brno

Titulek: Dotaz na členství v Klubu

Dobrý den, mohu se stát členem Klubu střešních včelařů i když nevčelařím na střeše?

Datum: 09.10.2014

Vložil: KLUB STŘEŠNÍCH VČELAŘŮ

Titulek: Re: Dotaz na členství v Klubu

Dobrý den, je nám líto, ale do svých řad přijímáme POUZE včelaře, kteří včelaří opravdu na střechách (balkonech) budov.

Přidat nový příspěvek