VČELAŘENÍ VE MĚSTĚ

Statistické údaje uvádějí, že jen třicet procent ploch ve městech je "zastavěno" domy akomunikacemi. Celý zbytek představuje příroda v rozmanitých formách. Navíc městská zeleň nabízí mimořádně širokou rozmanitost stromů, keřů a rostli, která mnohdy předčí druhovou skladbu zeleně na venkově.

V městském prostředí se dá proto úspěšně včelařit. Stačí jenom dodržet několik jednoduchých zásad:

• nalézt vhodné stanoviště pro včely
  • nalézt příznivé stanoviště pro včelaře
  • mít přiměřený ohled na sousedy
  • vybrat kvalitní včelstva
  • zvolit vhodnou technologii včelaření

Jak se s těmito jednotlivými zásadami vypořádat Vám poradí každý zkušení včelaři, nebo tyto informace získáte z mnoha dnes již dostupných informačních zdrojů - knihy, časopisy, internet.

VČELAŘENÍ VE MĚSTĚ a NA STŘECHÁCH

Datum: 31.08.2020

Vložil: Michal B

Titulek: včelaření v Praze

Dobrý den,

prosim o radu, rád bych začal včelařit v Praze, jsem vyučený včelař, v Nasavrkách, koho mám oslovit s umístěním včel?

Datum: 12.09.2017

Vložil: Hana Turková

Titulek: Jak začít včelařit ve městě na střeše

Dobrý den,
bydlíme v Praze 4, v rodinném domku ve vilové čtvrti. Na koho se můžeme obrátit o radu ve věci začátku včelaření a vůbec zakoupení všech potřebných věcí a včelstva ? Děkuji za odpověď nebo kontakt z okolí mého bydliště.

Datum: 19.11.2019

Vložil: Václav Šilhavý

Titulek: Re: Jak začít včelařit ve městě na střeše

Hezký večer,
mám předjednáno na jednom panelovém domě v Praze-Libuši,že mohu umístit,pro začátek dvoje včelstva.
Poradí mi někdo,jaké úly a vůbec,jak začít.
Děkuji Vám a jsem s přátelským pozdravem

Václav Šilhavý

Datum: 04.09.2020

Vložil: Michal B

Titulek: Re: Jak začít včelařit ve městě na střeše

Dobrý den,

doporučuji stát se členem Českého svazu včelařů ČSV a kontaktovat některého důvěrníka z Prahy. Jako členu vám svaz pomůže s dotacemi a bude vám posílat včelařský časopis o včelách

Datum: 04.08.2016

Vložil: David Š.

Titulek: Dotaz

Dalo by se včelařit například na střeše garáže???

Datum: 04.08.2016

Vložil: Klub střešních včelařů

Titulek: Re: Dotaz

Rozhodně se na střechách garáží včelařit DÁ!!! Známe několik včelařů, kteří tak úspěšně včelaří již mnoho let.

Přidat nový příspěvek