Rezidence RoSa - Střelničná - Praha 8

SBD Praha včelařem

Zajímá vás jakým dalším aktivitám podporujícím udržitelný rozvoj v environmentálních a ekonomických souvislostech se SBD Praha s nadšením také věnuje?

Od tohoto týdne se SBD Praha spolu s Rezidencí RoSa připojily ke společnostem, které aktivně podporují chov včel v Praze. Instalace pěti úlů na střechu sídla proběhla v režii p. Augustina Uváčika, předního odborníka na chov včel, a to právě v netypickém prostředí na střechách pražských budov. Právě několik jeho předešlých včelařských realizací a hlavně výtečné zkušenosti obchodních partnerů inspirovaly SBD Praha a Rezidenci RoSa ke společnému rozhodnutí přidat ke svým aktivitám i chov včel. Celkem pět včelstev je založeno na včelích matkách původem z Rakouska, přičemž veškerá péče o úly je zajištěna zmíněným chovatelem a učitelem včelařství. Můžeme se tedy těšit, že už příští rok vyprodukuje družstvo i trochu „medu z RoSy“, který určitě využije v rámci svých i společných marketingových aktivit a společenských akcí.

Další fotografie z celé instalace včelích úlů najdete zde. V nejbližší budoucnosti se jistě k tématu včelařství vrátíme a podělíme se i o vlastní zážitky a zkušenosti.